Vlk
Zatímco měsíc má jasnou a dlouhodobou symboliku, která je zdánlivě neměnná, vlk jako bytost se liší, stejně jako se liší lidé. Proto když je měsíc v luně, může jej vlčí bytost směrovat podle své vlastní povahy a nátury, a tak se může celkově měnit jejich společná energie.
Akvarel na papíře, 21 x 29,7 cm
Cena: 2 100 Kč
Nabídka plakátů:
A3: 720 Kč (28,5x40,2cm)
A4: 490 Kč (20,2x28,9cm)
Energie obrazu:
Symbolika vlka vyjícího k měsíci nám pomáhá rozvíjet naší intuici. Ukazuje nám naše vnitřní já. Pomáhá rozvíjet duchovní potenciál a zároveň pomáhá najít vnitřní klid a svobodu. Pomáhá najít věci, které nám jsou skryté a strhává masky iluzím.
Pro zajímavost dopňuji i něco zajímavého z dohledané mytologie:
V Evropě je vlk vnímám spíše ve své záporné symbolice. V Bibli se objevuje jako symbol ničení a chamtivosti. Také mnohé naše pohádky zobrazují vlka spíše v záporné roli. Opakem tomu jsou některé ruské pohádky, kde vlk pomáhá hrdinovi.
V mýtech některých kultur (turecké, mongolské) jsou vlci považováni za předky lidské rasy. V severské a japonské mytologii jsou vlci bytosti s božskými vlastnostmi. Japonští rolníci uctívali vlky jako ochránce jejich úrody. Zatímco v severské mytologii se objevuje vlk Fenrir jako potomek boha Lokiho, který měl v poslední bitvě nastolit konec světa, proto byl bohy spoután. Naproti tomu vlci Geri a Freki doprovázejí boha Ódina. V Číně je vlk (lang) symbolem lačnosti, krutosti a žravosti. Indiánské kmeny berou vlka často jako své totemové zvíře, průvodce, které je jejich učitelem, nositelem svobody a nezávislosti stejně tak může být brán jako symbol rodiny.